o nás

O nás

Objekt papíren byl postaven na místě bývalého mlýna v roce 1837. Již v následujícím roce byl zahájen provoz. V roce 1853 k papírně byla připojena i tiskárna rakousko-uherských bankovek v Praze. Prostor, kde byly bankovky zpracovávány stojí dodnes a nazývá se "Bank". Papír, který byl ve Vraném nad Vltavou vyráběn, byl vyvážen bez mála do celého světa. Vyráběly se zde hlavně tenké tiskové a technické papíry. Tato specializace skončila před několika lety. Ještě v roce 2000 byly v chodu tři papírenské stroje spolu se zpracovatelskými stroji. Poté provoz postupeně zanikal.

Areál bývalých papíren se nalézá v obci Vrané nad Vltavou, necelých 10 km jižně od Prahy s výbornou dopravní dostupností, která z tohoto objektu činí lukrativní prostory k pronájmu.

Nachází se zde komerční prostory, které nabízí ideální skladově-výrobní prostory, dílenské prostory či haly s možností úprav k volnočasovým aktivitám či prostory pro jednorázové využití pro filmařské či výstavní potřeby. Velikost komerčních prostor je až 5000 m2 s ohledem na potřeby jednotlivých nájemníků. Dále se v areálu nachází budova pro administrativní využití. V nabídce jsou tradiční kanceláře, které jsou umístěny ve dvou patrech. Velikost kanceláří je od 8 do 40 m2.

V objektu neustále dochází k renovaci, opravám a modernizaci prostor. Nájemníkům se snažíme vyjít vstříc, tak aby byly obě strany vždy spokojené.